Informator

1. Czy wszyscy goście będą na zdjęciach?

Na tę okoliczność będzie kilka sposobów. Jednym z nich jest wielkie grupowe zdjęcie wszystkich gości na sali weselnej lub przed kościołem. Dodatkowo każdy z gości będzie miał zdjęcia na uroczystości ślubnej jak i podczas weselnego szaleństwa :).

 

2. Jak szybko musimy się zdecydować?

Im szybciej, tym lepiej :). Macie wtedy pewność, ze termin jest zarezerwowany wyłącznie dla Was. Natomiast w przypadku zgłoszenia zainteresowania, a nie potwierdzenia („zaklepania”) daty traktuję termin jako wolny i czekam na kolejne zgłoszenia.

 

3. Czy pijesz podczas wesela?

Oczywiście, że piję na weselu. Przecież jest tyle pysznych soków oraz napojów gazowanych 🙂

 

4. Czy zajmuje się pan też videofilmowaniem uroczystości?

Jeśli chodzi o moją pracę podczas dnia ślubu to skupiam się jedynie na fotografowaniu. Natomiast na życzenie Państwa Młodych jestem w stanie polecić kilku kamerzystów.

 

5. W jakiej postaci będą zdjęcia na płycie dvd?

Każde zdjęcie poddane będzie rzetelnej obróbce photoshop.   Na płycie znajdować będą się zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości przygotowane do druku jak i te same zdjęcia w mniejszej rozdzielczości gotowe z możliwością oglądania ich na laptopie, telewizorze czy komputerze stacjonarnym (DVD). Formatem wyjściowym jest JPG.

 

6. Ilu zdjęć możemy się spodziewać z naszego ślubu?

Kompletny reportaż od rozpoczęcia przygotowań w dniu ślubu do oczepin włącznie to na ogół 500-600 jak i więcej zdjęć. Do zdjęć z reportażu ślubno-weselnego dołączone są również zdjęcia z sesji plenerowej. Na ogół jest ich ok. 50-80. Ilość zdjęć zależy również wyboru pakietów jak i po części od udanej zabawy gości. 🙂

 

7. Jak długo zostaje pan z nami w dniu ślubu?

Moja praca najczęściej kończy się po oczepinach (między 1:00 a 2:00 w nocy). Na życzenie Państwa Młodych naturalnie mogę zostać dłużej, lecz przy wcześniejszym ustaleniu.

 

8. Kto wybiera zdjęcia do albumu?

To wszystko zależy od Was i tego czy chcecie uczestniczyć w zaprojektowaniu waszego foto-albumu. Jeśli chcecie sami w całości stworzyć Wasz ślubny album to z naszą pomocą możecie tego sami dokonać. Natomiast jeśli lubicie niespodzianki to obiecujemy, że będziecie w tej kwestii mile zaskoczeni :).

 

9. Chcielibyśmy zobaczyć więcej zdjęć ślubnych, prezentacje. Czy jest taka możliwość?

Oczywiście, że istnieje taka możliwość. Podczas spotkania jestem w stanie pokazać Państwu gotowe prezentacje multimedialne z różnych ślubów i wesel. Znajdują się w nich zarówno same zdjęcia jak i prezentacje wizualno-muzyczne oraz wywołane fotografie, tak abyście mogli Państwo porównać jakość papieru i dokonać wyboru ów papieru do swoich odbitek.

 

10. Kto dokonuje wyboru miejsca pleneru?

Wyboru dokonujemy wspólnie. W końcu jestem od tego, żeby pomóc, doradzić :), lecz ostateczną decyzję co do miejsca i stylu sesji plenerowej dokonujecie Wy. To Wy macie ostateczny głos :). Ja osobiście jestem otwarty na wszelkie pomysły, sugestie. W końcu każde nowe doświadczenie czegoś nas uczy i pozwala wyciągać nowe wnioski. To Wy znacie się najlepiej, wiecie na co Was stać i do jakich wyzwań jesteście gotowi podczas realizacji sesji plenerowej. Ja liczę na dobrą współpracę oraz luźną atmosferę podczas realizacji projektu, a tym samym największą nagrodą za moją pracę będzie Wasze ostateczne zadowolenie z powierzonego mi zadania :).

 

11. Plener ślubny – tego samego dnia czy po?

Zdecydowanie polecam młodym sesję plenerową kilka dni po ślubie. Młodzi są wtedy już odstresowani, bardziej wyluzowani i odprężeni po stresie związanym z przygotowaniami. Poza tym mamy zdecydowanie więcej czasu na realizację pomysłów sesji co z pewnością pozytywnie wpłynie na efekt końcowy reportażu plenerowego. 🙂

 

12. Czy robicie zdjęcie grupowe wszystkich gości?

Jeśli tylko jest takie Wasze życzenie to jak najbardziej pamiątkowe zdjęcie grupowe dołączone jest do reportażu ślubnego.

 

13. Jakiego rodzaju informacje powinniśmy Wam przekazać przed dniem ślubu?

Najważniejszy jest dla mnie ogólny harmonogram dnia zaślubin m.in. o której rozpoczynają się przygotowania, o której godzinie Pan Młody dotrze do Narzeczonej, planowana godzina błogosławieństwa, godzina wyjścia do kościoła. Również bardzo istotne informacje dotyczą samego wesela np. informacje na temat niespodzianek weselnych dla gości. Wszystkie te informacje potrzebne mi są do tego, abym żadnej sytuacji nie ominął i był w pełnej gotowości do utrwalenia każdego momentu i elementu tego wyjątkowego dnia.

 

14. Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować u Was termin?

Termin najlepiej rezerwować jest zaraz po ustaleniu daty ślubu. Bez względu na to czy jest to roczne czy nawet zdarza się dwuletnie wyprzedzenie macie pewność, że o fotografię reportażową nie musicie się już zamartwiać. Zdarza się również, że z tygodnia na tydzień czy z miesiąca na miesiąc znajdzie się wolna data, ale wtedy bardziej trzeba liczyć na szczęście. Więc, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu rezerwujcie sobie termin jak najszybciej.

 

15. Jak opisaliby byście Wasz styl fotografii?

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie. Podczas realizacji projektu staram się nie zwracać na siebie w żaden sposób uwagi. Krótko mówiąc jestem niezauważalny :). Robiąc zdjęcia pracuję, i za swoją pracę (a nie zabawę) jestem przez Was oceniany. W końcu to jest Wasz dzień. 🙂

 

16. Po co nam fotograf, jak mamy kamerzystę?

Odpowiedź jest tylko jedna. Kamera uwieczni ruch, zachowania ludzi, sytuacje, tańce zabawę, a w kadrach obiektywu zostanie uwieczniona chwila, moment, czas zatrzyma się, aby przywołać w Was zadumę i wspomnienie tego wyjątkowego dnia. Obiektyw dostrzeże najmniejsze detale, ulotne chwile, których wspomnienie zachowacie jedynie dzięki fotografii.

 

17. Czy poddajesz wykonane zdjęcia obróbce?

Naturalnie. Każde zdjęcie poddane jest obróbce graficznej. Koniec pracy na weselu w rzeczy samej nie oznacza końca pracy dla fotografa. To dopiero początek :). Poniżej przedstawiam kilka przykładów zdjęć przed obróbką i jej efekt.

 

18. Czy sam drukujesz odbitki?

Sam nie dokonuję odbitek zdjęć. Współpracuję z kilkoma firmami, które spełniają moje oczekiwania odnośnie jakości zdjęć, tak abyście mogli Wasze ślubne fotografie prezentować Waszym wnukom i prawnukom :).

 

19. Jaka jest najlepsza pora na sesje zdjęciowe?

„Złotą godziną” na wykonanie sesji plenerowej jest pierwsza i ostatnia godzina światła słonecznego. Wiąże się to z tym, że naturalne światło sprawia, że kolory są głęboko nasycone, kształty oraz znacznie podkreślone, a gra światła z cieniami podkreśla wyrazistość oraz głębię fotografii.

 

20. Kiedy ustalamy szczegóły odnośnie dnia ślubu ?

Cały plan dnia ślubu oraz wszelkie szczegóły z tym związane ustalamy na kilka dni przed samym ślubem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *