Każdy kto planuje wstąpić w związek małżeński podczas skomplikowanych przygotowań ślubno-weselnych nie może zapomnieć o tak ważnym szczególe.
Dokładne przyjrzenie się pracom poszczególnych fotografów z okolic Ciechanowa może pomóc nam w wyborze tego jedynego i niepowtarzalnego fotografa, który uwieczni Wasze wyjątkowe chwile z tego szczególnego dnia na całe życie. Dlatego warto się zastanowić w jaki sposób dobrać odpowiedniego fotografa, który spełniłby Wasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło Fotograf Ciechanów z pewnością mieszańcy tego wyjątkowego miasta i jego okolic mogą natrafić na człowieka Fotografa z wielką pasją, który odda te jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne chwile w najpiękniejszym Albumie Waszego życia.
Bo jak każdemu wiadomo do Dnia ślubu każda Młoda Para powraca zarówno po miesiącu od Dnia Ślubu, po roku jak i po wielu wspólnie spędzonych latach życia.
W drugiej połowie X w. Mazowsze zostało włączone do państwa pierwszych Piastów. Zdaniem większości badaczy nastąpiło to za panowania Siemomysła, ojca Mieszka I, według innych nawet w końcu X w[6]. Pierwsza pisana wzmianka o Ciechanowie pochodzi z 1065 r. z dokumentu mogileńskiego wydanego przez Bolesława Śmiałego, w którym król uposaża ufundowany wówczas klasztor benedyktynów w Mogilnie. Ciechanów wymieniony jest z nazwy jako jeden z 19 grodów (castrum) i obciążony dziewięciną na rzecz klasztoru[7]. Zdaniem A. Kociszewskiego w XI w. na terenie Ciechanowa funkcjonowały 4 kościoły, co stawiało miasto na drugim miejscu na Mazowszu[8]. Inną opinię wyraża W. Górczyk, który dopuszcza istnienie tylko jednego kościoła w II poł. XI w. w tym mieście[9]. W okresie wczesnego średniowiecza trzon zespołu osadniczego na terenie dzisiejszego Ciechanowa stanowił gród i dwa podgrodzia, których północny zasięg wyznaczała dzisiejsza ulica Strażacka. Przylegała do nich osada Targowe wraz z kościołem św. Piotra oraz cmentarzem. W promieniu 2–4 km funkcjonował zespół osad znajdujących się na terenie obecnego miasta[10]. Ze względu na strategiczne położenie gród ciechanowski stanowił ośrodek obronny na północnym Mazowszu był przez to wielokrotnie najeżdżany przez Pomorzan, Prusów i Jaćwingów, Litwinów, a później przez zakon krzyżacki. O znaczeniu ówczesnego Ciechanowa świadczy skupienie wokół miasta skarbów wczesnośredniowiecznych. Na terenie dzisiejszego miasta oraz w jego okolicach zlokalizowano łącznie 16 znalezisk.